Hoşgeldiniz  

Maltepe Üniversitesi kendini ve çevresini yükseltiyor

admin | 05 Eylül 2016 | Genel, Kartepe, Manşet, Manşet Üst, Son Dakika

maltepe-universitesi-kartepe-kocaeli-kendisini-yukseltiyor-site

Maltepe Üniversitesi hem kendini hem çevresini yükseltiyor

Murat Hamzoğlu…
Kartepe Dumlupınar Mahallesi sınırları içinde yapımına devam edilen Maltepe Üniversitesi, hem kendisi inşaatını yükseltiyor, hemde çevresindeki gayrimenkul fiyatlarını yükseltmeye devam ediyor.

55.000 m2 alan üzerine

Kartepe Maltepe Üniversitesi yaklaşık olarak 55 dönüm üzerinde kuruluyor. Fakülte, meslek yüksek okulu, kolej olarak faaliyet gösterecek. Dolayısıyla, gerek öğrenci, gerekse de çalışan olarak ciddi sayı olması bekleniyor. Hal böyle olunca da gayrimenkul yatırımcıları şimdiden bölgeye yatırım yapmaya başladı. Tabi fiyatlarda arttı.

Lüks konutlarla çevrili

Yapımı devam eden Maltepe Üniversitesi’nin çevresi lüks konutlarla çevrili. Belki de bölgenin en pahalı konutları olan Pekdemir İnşaat’ın yapmış olduğu Villam 1, Villam 2, Villam 3 sitelerinin yanında, Meridyen Evleri gibi üniversitenin hemen karşısında olan ve oldukça fiyatları yüksek olan siteler ilk göze çarpmakta. Örnek; Villam 1’de 180 m2 olan bir villa 800.000 TL satışa çıkarılmış.

Kavanium Evleri’de oldukça yakın

Kavanlar İnşaat’ın yapımış olduğu ve hala hazırda oturulan ve yaklaşık 800 konuttan oluşan Kavanium Evleri’de yapımı devam eden Maltepe Üniversitesi’ne oldukça yakın, hatta neredeyse yürüme mesafesinde bile olduğunu söyleyebiliriz. Burada 1+1 daireler bile 150-160 Bin TL’ye kadar satışa sunulduğu görülüyor. 3+1 dairelerse, 300 Bin sınırına dayanmış durumda.

Bir çok firma yatırıma hazırlanıyor

Aldığımız duyumlara göre, Maltepe Üniversitesi’nin açılışa hazır hale gelme durumuyla paralel bir çok inşaat firması bölgeye inşaat yapmaya hazırlanıyor. Özellikle lüks konutlardan ziyade sosyal konut yapılması hedeflendiği de duyumlar arasında. Bunun oluşması için çok da beklenmeyeceği öngörülüyor.

Bir tek havası…!

Bölgenin tek problemi pis havası. Bölgeyi bilen biliyor. Pis havası, talaş tozu, pis kokusuyla ünlenmiş olan ve buna bir türlü önlem alınamaması tek eksi yönü. Buna rağmen, insanlar buralara ciddi paralar yatırarak oturmaya devam etmeleri de ayrıca şaşırtıcı.

Takip etmeye, yatırım yapmaya değer

Ne olursa olsun, Maltepe Üniversitesi’nin açılmasıyla birlikte bu bölge inanamayacak kadar değer kazanması bekleniyor. Özellikle Kartepe Belediyesi bölgeye büyük önem veriyor ama şu anda bir faaliyeti görülmemesi siz yanıltmasın. Uzmanlar, bölge öncelikle prim yapacak bölgeler listesinde ilk sıraya koymalarının bir sebebi mutlaka vardır. Yatırım yapmaya değer…

 

Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

FACEBOOK Takip Edin

HAVA DURUMU


sonuclist
DOLAR 3,5784
EURO 4,0113
BIST 95.147
ALTIN 144,5362

EMLAK DANIŞMANLARI ARANIYOR

© 2014 Murat HAMZAOĞLU Tüm Hakları Saklıdır .
Yandex.Metrica
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle