Hoşgeldiniz  

“Mardin e 4 Peugeot yolla…” kampanyadan

Gülender Sargın | 16 Mayıs 2017 | Genel, Kocaeli Emlakçılar Odası, Manşet, Manşet Üst, Manşet Yanı

Kocaeli Emlakçılar Odası, üyeleri için kampanya çalışmaları yapıyor. Bu çalışmalardan biri olan Peugeot araç kampanyası. STK ların üyeleri için indirim kampanyaları almaları kişisel düşünceme göre gayet normal, hatta olması gereken bir çalışma.

Bu araç kampanyasından da eminim pek çok emlak danışmanı arkadaşımız yararlanmıştır. İhtiyacım olmadığı için ben araç almadım. Alanlarda güle güle kullansın.

Kampanya sürecinde pek çok konuşmada oldu tabi. Buda normal. KEO “belli sayıda araç sattırma taahhütü vermiş”. İndirim alabilmek için sayı taahhütü çok sıradışı değil. Tabi sayı tutmasaydı sıkıntı olurdu, neyse ki sayı tutmuş ve insanlar araçlarına yüksek indirim oranları ile kavuşmuş.

Peugeot un anlaşmasında KEO‘ya bir araç verilmesi olduğunu da duydum, buda iyi birşey sonuçta odamıza ait bir araç olacak. KEO için yatırım olmuş oldu. Yönetim Kurulunun KEO‘yu mali yükümlülüklerden kurtaracak çözümler bulması oldukça mantıklı.

Tüm bunlar konuşulurken bir ayrıntı dikkatimi çekti ancak KEO‘nun bu konuda önlem aldığına eminim.

Şöyle ki; arkadaşım arayıp “Emlakçılara Peugeot’dan 10-15.000 TL indirim varmış bende araba istiyorum nasıl emlakçı olunuyor odaya kayıt olsam yeter mi arabayı almak için” dedi

Bir an şaşırıp kaldım. “Ne alaka bu işi yapman lazım” diye cevap verdim.

Arkadaşımda “neden ama oda kaydı olması yeterliymiş, oda kaydınızda 500 TL ben şimdi gidip kayıt olsam alabilir miyim? İlla isterlerse birde home ofis emlakçı açarım kaç kuruş zaten” diye tekrar sordu.

“Teknik olarak söylediğin doğru ama eminim oda yöneticileri bu konuda önlem almışlardır. Aksi halde önüne gelen kayıt olup araba ister” dedim.

“Yine de ben şansımı deneyeceğim” dedi kapattı telefonu.

Arayıp KEO’ya sorma gereği bile duymadım, böyle bir duruma sebep olacaklarını hiç sanmam, tabi ki önlem alınmıştır. Aksi halde minibüsçüsü de alır öğretmeni de kamu görevlisi de,

hatta gelir adam ta Mardin den; ” 4 tane Peugeot çek ordan” der. “Kampanyadan olsun”

Araç alımı bir yana, birde fason bir sürü üye oluşur. Oy kullanacak yada hiç umurunda olup kullanmayacak. Sonra birde onları ayıkla dur.

KEO eminim bu konuda çok hassas davranmış, gerçekten üyeleri için çalışmış ve önlem almıştır.

Yine de araya bu şekilde kaynamış “ÇIKARCILAR” varsa umarım ortaya çıkartıp hemen üyelikten ihraç ederler.

 

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

FACEBOOK Takip Edin

HAVA DURUMU


sonuclist
DOLAR 3,6019
EURO 4,0100
BIST 95.147
ALTIN 144,9204

EMLAK DANIŞMANLARI ARANIYOR

© 2014 Murat HAMZAOĞLU Tüm Hakları Saklıdır .
Yandex.Metrica
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle