Hoşgeldiniz  

MİA START VERDİ…

admin | 06 Mart 2017 | Manşet, Manşet Üst

MİA’da şuyulandırma başladı.

Merkezi İş Alanı MİA askı sürecini tamamladı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi meclisi de onayladı. Artı MİA yasal sürecini tamamladı ve şuyulandırma çalışmaları başladı.

Özgür Kocaeli Gazetesi haberine göre;

İzmit Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, MİA, Körfez ve Sanayi Mahallerinde 465 hektarlık bir alanda 1623 parselde gerçekleşecek.  Merkezi İş Alanı’nın 1/1000’lik imar planlarının yasal süreçlerin ardından Büyükşehir Meclisi’nce onaylandığını söyleyen yetkililer,

“Kuzeyde Şehit Rafet Karacan Caddesi, Güney ve Doğuda D-130 Karayolu (Yeni Gölcük Yolu), Batıda da Ömer Türkçakal Bulvarı (Eski Gölcük Yolu) arasında kalan 465 hektar büyüklüğe sahip alanda 3194 Sayılı İmar Kanunun 18. Maddesi’ne göre imar uygulama çalışmalarına başlanmıştır. Çalışmalar tamamlandığında bölgede adeta yeni bir şehir kurulacak, konutları, iş merkezleri, rezidansları, otelleri ile 100 bin kişinin yaşayacağı bir alan olacak. MİA, Kocaeli’ye yeni bir vizyon katacak, daha nitelikli, canlı, dinamik bir kent merkezi oluşacaktır. Sadece Kocaeli’nin değil, bölgenin cazibe merkezi olacak bölgede en az 60 bin kişilik istihdam sağlanacaktır” dediler.

Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

SATILIK BAŞİSKELE YUVACIK VİLLA

EN SON HABERLER

FACEBOOK Takip Edin

HAVA DURUMU


sonuclist
DOLAR 3,4039
EURO 4,0960
BIST 109.743
ALTIN 147,6143
© 2014 Murat HAMZAOĞLU Tüm Hakları Saklıdır .
Yandex.Metrica
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle