Hoşgeldiniz  

Merkezi İş Alanı; MİA Yatırım Alanı mı? Murat Hamzaoğlu

Murat Hamzaoğlu | 29 Mayıs 2016 | Manşet, Murat Hamzaoğlu

mia-yatirim-alani-murat-kose

Merkezi İş Alanı; MİA Yatırım Alanı mı?

Yılan hikayesine dönen Merkezi İş Alanı: MİA yatırım yapılır mı? Benim gibi emlak sektörün içinde olan birçok kişi bu soruyla karşı karşıya kalıyor. Bu proje İzmit’in en büyük projesi diye karşımıza çıkardılar. İzmit Merkezi İş Alanı gerçekten büyük ve çevreye büyük katkı yapacak ama ne hikmetse, bilen de bilmeyen de yorum yapmaya başladı.

“Fay hattı üzerinde”
Kentin kelli-felli adamları, fay hattın üzerine MİA olur mu? diye karşı çıkıyor. Ne yapalım? Bu alanı piknik alanı mı ilan edelim? Adam denizin üzerine 40 katlı bina yapıyor, biz hala fay hattı varı tartışıyoruz.

“Yerin Uygun Olmaması”
Tamam, iptal edelim. MİA içinde kalan tüm sanayi alanını, yeşil alan ilan edelim. Sen bu bahaneyi ortaya atarken, bu alanın maddi değerini biliyor musun? Aklın almaz…!

“Sosyal Donatılar Yeterli Değil”
Bu bahaneyi ortaya atıp, projeyi durdurmaya çalışanların, nasıl bir sosyal donatı içinde yaşadığını merak ediyorum?

“Sulak Alanı Yok Edilecek”
Evet, sulak alan yok edildiğinde, ne yeriz ne içeriz. Her zaman bu sulak alan içinde kalan İzmit Sanayi Sitesi’ne bir gidin görün, YUH diyorum…!

Bu ve buna benzer bahaneler yüzünden MİA projesi mahkeme mahkeme dolaşıyor. Bir türlü onaylanmıyor, proje sürünüyor.

Bu kentin yakasından düşün. Bu proje bölgeyi derleyip, toparlayacak. Sudan, gerçekten sudan sebepler yüzünden bölge içinde kalan alanda “bir çivi bile çakılamıyor”

Bu projenin onaylanması için herkes seferber olmalı. Bahaneleri bir kenara bırakın, en azından bizim bildiğimiz, kamuoyunla paylaşılan bahaneleri bir kenara bırakıp Merkezi İş Alanı Projesi’ne sahip çıkalım.

Bu arada bölgeye yatırım yapanları da atladığım sanmasın. Ciddi ciddi MİA ve çevresinden yer topluyorlar.

Bir ara, acaba yeteri kadar yer almadıkları için mi bu proje engelleniyor? Diye düşünmüyor da değilim!

Ne olursa olsun, ister şu anda bölgede gayrimenkulleri olanların değeri artsın. İster yer toplasınlar,  hiç biri bu güzelim projeye engel değil. Bu projeyi, yıllardır gayrimenkul içinde olan biri olarak kesinlikle destekliyorum.

Benim param olsa, bölgeye yatırım yapardım. Yatırımcılarıma da bölgeye yatırım yapmalarını tavsiye ediyordum. Zaten değerli olan bölge, çok ama çok daha fazla değerlenecek.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

SATILIK BAŞİSKELE YUVACIK VİLLA

EN SON HABERLER

FACEBOOK Takip Edin

HAVA DURUMU


sonuclist
DOLAR 3,4282
EURO 4,0922
BIST 109.612
ALTIN 147,0434
© 2014 Murat HAMZAOĞLU Tüm Hakları Saklıdır .
Yandex.Metrica
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle