Hoşgeldiniz  

“MİA” Büyükşehir Belediye Meclisi’ne kaldı

admin | 28 Eylül 2016 | Manşet, Manşet Üst

mia-merkezi-is-alani-site

“MİA” Büyükşehir Belediye Meclisi’ne kaldı

Yılan hikayesine dönen İzmit Merkezi İş Alanı MİA’da sona gelindi derken, yüzlerce itirazlarla karşı karşıya kalındı. Bir ay askıda kalan proje, önce İzmit, daha sonra Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisi’ne gidip, karar verilecek.

BİR AY ASKIDA KALDI

İzmit Merkezi İş Alanı MİA diye adlandıran ve İzmit’in çehresini değiştirecek olan proje bir ay askıda kaldı ve geçtiğimiz günlerde İzmit Belediyesi’nde askıdan indi. Sonuç,117 itiraz. Herkes şimdi bu itirazların neticesini bekleyecek. Kim neden itiraz etti? İtirazların istekleri nedir? Ve buna benzer yüzlerce soru cevaplanmayı bekliyor. En önemlisi de siyasilerin yaptıkları itirazlar. Bunlar şimdilik beklemede ama her şey çok kısa sürede netleşmesi bekleniyor.

SON KARAR BÜYÜKŞEHİR MECLİSİNİN

Süreç, önce itirazla tek tek değerlendirilecek. Ekim, İzmit Belediyesi Meclisi’nde görüşülüp karar verilecek ve son olarak Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisi’ne gidecek ve son karar verilecek. Bu süreç de neler olur neler? Bölgede öyle büyük bir rant var ki, herkes bir tarafından tutmayı hedefliyor. Böyle büyük bir karar da, kamuoyunda tartışılmadan verilme endişesi taşınıyor.

Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

FACEBOOK Takip Edin

HAVA DURUMU


sonuclist
DOLAR 3,5784
EURO 4,0113
BIST 95.147
ALTIN 144,5362

EMLAK DANIŞMANLARI ARANIYOR

© 2014 Murat HAMZAOĞLU Tüm Hakları Saklıdır .
Yandex.Metrica
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle