Hoşgeldiniz  

MİLYON DOLARLIK SATIŞLAR…

admin | 25 Ekim 2015 | Genel

MİLYON DOLARLIK SATIŞLAR…

Milyon dolarlık satışlar...
Gayrimenkul firmalarının hayalini süsleyen rakamlardır milyon dolarlık satışlar ve kiralamalar. İstanbul, Ankara gibi büyükşehirleri göz ardı edersek orta ölçekli illerde danışmanlık hizmeti veren emlak firmalarında çok sık rastlanmaz ama yapılabilir
Gülender SARGIN
Standart pazarlama yöntemlerinin kesinlikle yetersiz kaldığı yüksek meblağlı satış kiralama işlemlerini genellikle; depo, fabrika, komple, bina, işyeri gibi gayrimenkuller ve bunların inşa edildiği ticari ve sanayi arazileri oluşturuyor. Küçük bir kısmınıysa villa ve müstakil mülkler. Konut grubunu göz ardı edersek, işletmeleri ilgilendiren sanayi, ticari ve depolama lojistik alanı için hali hazırda bulunan tanıtım organları oldukça yetersiz kalıyor. Afiş as, ilan gir ve bekle yönteminin kesinlikle işe yaramadığı bu pazar için, oldukça iyi teknik bilgi ve konunun uzmanı olmak önemli.

EKSTRA ÇALIŞMA GEREKLİ
Kocaeli Emlak ve Invest Danışmanlık firmaları olarak bir süredir üstünde çalıştığımız yüksek meblağlı gayrimenkullerin pazarlama işlemi ekstra çalışma gerektiriyor. Gayrimenkul sahipleri meblağların yüksek olmasından dolayı ilimizdeki emlak firmalarının yeterli pazar gücünün olmadığına inanıyor. Bu noktada pazarlama için en önemli konunun doğru pazarı tanımak ve elde tutmak olduğu anlaşılıyor. Yüksek meblağlı satış ve kiralama işlemlerimizi tamamladığımızda gördük ki gerekli olan; teknik bilgi, güçlü reklam ağı, uygun pazarı yakinen tanımak.

UZMANLAŞMAK ÖNEMLİ
Kocaeli Emlak ve Invest Danışmanlık firmaları olarak güç birliği yapıp uzmanlaştığımız sanayi, ticari, depolama ve lojistik gayrimenkullerini, Türkiye genelinde ihtiyaç sahibi pazara ulaştırmak için pek çok farklı donanım kullanıyoruz. Görünenin ötesinde bir eğitim gerektiren bu mülkleri pazarlarken her bilgiye sahip olmanız önemli. Teknik bilgi haricinde günümüz ticaretinde tüm prosedürleri de bilmek durumundasınız. Yurtdışı araştırmaları ve firmaları da dahil olmak üzere geniş kapsamda yapılan tanıtımlar için İngilizce gibi ekstra bir dil ve erişim kaynaklarınızın da bulunması gerekiyor.

HAZIR PAZARINIZ OLMALI
‘İlanı koydum müşteri bekliyorum’ cümlesinden öte elinizde hazır bir pazarın bulunması gerekiyor. İhtiyaç sahibi olabilecek işletmelerin, fabrikaların, firmaların satın almalarından, yatırım bütçesi ayırmak isteyecek kaynak sahibi isimlere kadar pek çok erişiminiz bulunmalı. Bu pazar ise ne yazık ki parayla satın alınamıyor. Kendini kanıtlamış ve uzun süredir piyasada ismi süren firma olmanız büyük avantaj. Ticari güvenin ve arşivlemenin getirdiği alıcı kitlesi olmadan yüksek meblağlı gayrimenkullere danışmanlık yapmak oldukça güç. Hatta sadece şans işi olur.

DEPO KİRALAMAK
Yüksek meblağlı satış kiralama işlemlerine danışmanlık yapıyorsanız her hafta bir satış ve kiralama yapmanız oldukça zordur. Uzun vadeye yayılan bu işler için kendi öz kaynaklarınızın da güçlü olması gerek. Yapılan reklamlardan süreç içerisindeki tüm masrafların karşılanmasına kadar pek çok ihtiyaç hasıl olur. Süreci aşabilecek mali gücü olmayan firmalar araya sıkıştırdıkları ufak işler içerisinde kaybolur.

DANIŞMANLA ÇALIŞMALARI İÇİN
Yüksek meblağlı gayrimenkul sahiplerinin danışman firmalarla çalışması için; teknik bilgi, öz kaynak, geniş pazar hakimiyeti, firmaların güç birliği, ülke çapında erişim kaynakları gerekli olan temel taşlar. Kocaeli Emlak ve Invest Danışmanlık firmaları olarak çalışma yaptığımız bu alanda uzmanlaşmanın oldukça zor olduğu kanaatindeyiz. Diğer yandan bizim gibi güç birliği yapıp konu üzerine çalışan her firmanın bizim gibi, bu yüksek komisyonlu pazarda yer alabileceği düşüncesindeyiz. Bu durum sektörümüzün basamak atlamasını da sağlayacaktır. 

Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

FACEBOOK Takip Edin

HAVA DURUMU


sonuclist
DOLAR 3,5784
EURO 4,0117
BIST 95.147
ALTIN 144,5339

EMLAK DANIŞMANLARI ARANIYOR

© 2014 Murat HAMZAOĞLU Tüm Hakları Saklıdır .
Yandex.Metrica
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle