Hoşgeldiniz  

Taraf Değiliz, Oda Olmak İstiyoruz…! (Murat Hamzaoğlu)

Murat Hamzaoğlu | 16 Mayıs 2016 | Kocaeli Emlakçılar Odası, Manşet, Murat Hamzaoğlu

murat-kose-oda-olmak-istiyoruz

Taraf Değiliz, Oda Olmak İstiyoruz…! (Murat Hamzaoğlu)

Son günlerde kamuoyunu meşgul eden, emlakçıların yıllardır hayalini kurduğu oda olma çalışmalarıyla ilgili haberlerle karşı karşıyayız. Bir tarafta Kocaeli Emlakçılar Derneği KEMDER, diğer taraftaysa oda kurma yetkisini alan Ahmet Pekin…

Bu çalışmalar neticesinde geçtiğimi günlerde oda yetkisini alan meslektaşlarım ziyaretime geldiler. Ahmet Pekin yoktu!

Ama Kocaeli Gayrimenkul Hakan Sin, Rec Gayrimenkul Arda Tosun, Empro Gayrimenkul Mesut Volkan Sezgin, Özcan Gayrimenkul Osman Özcan, ve Ufuk Turan Gayrimenkul Ufuk Turan ofisime geldiler ve oda olma sürecinde görüş alışverişinde bulunduk, süreci anlattılar.

Ben daha önce de ne söylediysem, yine aynı şeyi söyledim. Ortada istesen de istemesen de, bir taraf olma durumu var.Alpaycılar ve Ahmetçiler..!

Bizlerden de taraf olmamız isteniyor. Asla ve asla taraf olmayacağız. İlla bir taraf olmamız isteniyorsa, ne Alpaycılar, ne de Ahmetçiler, biz KEMDERCİYİZ…

Evet, KEMDER yönetimi de bu süreci baltalamak veya sabote edecek duruma gelirse de gereğini başta ben ve benim gibi düşünenler yapacaktır!

Biz KEMDER ailesi olarak hep birlikte yetki alan arkadaşlara imzalarımız atar üç ay sonrada kongreye gideriz. Daha sonra da başkanlık içinde kıyasıya yarışırlar. Önümüzdeki hafta da KEMDER yönetimi bir karar vermelidir. Bu kararı da dernek üyeleriyle paylaşmalı. Kocaeli Emlak Murat Hamzaoğlu olarak bekliyorum…

Sin’i, Tosun’u, Turan’ı tanırdım ama Mesut Volkan Sezgin ve Osman Özcan’ı daha sonra tanıma fırsatım oldu. Hepsi pırıl pırıl ve mesleklerine aşık arkadaşlar. Emlakçılık adına o kadar güzel hayalleri var ki, bize düşen bu gençlerin önünü açmak ve desteklemek.

Hakan Sin’i bu mesleği zorla da olsa iten benimdir. (Gerçi küçük bir pişmanlık yok da değil) Seversin sevmesin ama elinden geldiğince bu sektörde mücadele ediyor ama artık ben onu Kocaeli Emlakçılar Odası yöneticisi, ileride de başkan görmek istiyorum. Aynı zaman de Arda Tosun’u, Mesut Volkan Sezgin’i Osman Özcan’ı da görmek istiyorum.

Bizler böyle gençlerin önü tıkamaktan ziyade, önleri açarak destek vermeliyiz. Şahsım adıma da ben sadece onlarda saygı bekliyorum. O saygıyı görmediğim noktada da, çok daha farklı isimlerin arkasında durmayı da biliriz!

Emlakçılık sektörüne yıllarını vermiş biri olarak, ben çok ama çok kısa süre içersinde Kocaeli Emlakçılar Odası’nın kurulmasını istiyorum. Detayları da anlatmaya çalıştım. Oda olmamamız için hiçbir neden yok. Kişiselleştirmeden, kurumsallaştırıp bu işi bitirin…!

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

FACEBOOK Takip Edin

HAVA DURUMU


sonuclist
DOLAR 3,5778
EURO 4,0112
BIST 95.147
ALTIN 144,4338

EMLAK DANIŞMANLARI ARANIYOR

© 2014 Murat HAMZAOĞLU Tüm Hakları Saklıdır .
Yandex.Metrica
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle