Hoşgeldiniz  

“OF, AİDAT BU KADAR OLUR MU?”

admin | 07 Şubat 2017 | Manşet, Manşet Üst

“Bu kadar aidat olur mu..?”

Neredeyse her konutun aylık aidatı olur. Verilen hizmetlere göre belirlenen bu aidatlardan da herkes şikayetçi olur ama en “KOMİK” olanı. Yaklaşık 600 Bin TL‘lik 200 m², yüzme havuzlu, güvenlikli ve bir çok daha özelliğe sahip bir villada oturup, ayda 350 TL aidat ödeyenin “”Bu kadar aidat mı olur?” demesi olurdu herhalde…

KARTEPE’DE 210 TL ÖDEYEN…

Kartepe Sarımeşe Konakları bölgenin en popüler sitelerinden biri olmakla övünür. Yaklaşık 250 konutu olan sitenin aylık aidatı normal daire için yaklaşık 210 TL, dubleks daireler için de 250 TL. Bu sitede, güvenlik, açık kapalı havuz, fitniss, sauna gibi özellikler mevcut. Şimdi bu sitede oturacaksın ama aidatı çok diyeceksin!

VİLLAM’DA 400 TL ÖDEYEN…

Yine Kartape sınırları içinde bulunan Pekdemir İnşaat’ın Villam 1-2-3 sitelerinde de farklı farklı konut tipleri mevcut. Burada da bir villada oturan kişi aylık yaklaşık 450 TL civarında aidat ödemekte. Oturduğu villanın değeri de milyon TL civarında. Şimdi de bu kişinin; “Çok fazla aidat ödüyorum” deme lüksü var mı?

1+1 STÜDYO DAİRENİN AİDATI 1.500 TL…

Sonuca varabilmemiz için son bir örnek vermek istiyoruz. İstanbul’da 1+1, yaklaşık 50 m²lüks bir sitede oturan bir kişi aylık 1.500 TL aidat ödediğini biliyor musunuz? Dairenin fiyatı da yaklaşık 700.000 TL. Bu aidat için, verilen hizmetleri saymamıza gerek yok değil mi? Her türlü konfora sahip olan bu dairelerin de aidatları bu olmalı değil mi?

“BU KADAR AİDAT OLUR MU?”

İki yönden bakmalı. Birincisi aylık aidat ödeyen, bir de aylık aidatları toplayan ve hizmet veren. Siz hiç duydunuz mu? “Ödediğim aidatın karşılığını alabiliyorum“diyen konut sahibi, duymadınız değil mi? Peki, “Bu kadar aidat olur mu?” diyen bir mülk sahibi. Evet, çok duyulmuştur. Bizde soruyoruz neye göre aidatlar yüksek? 

ESAS SORUN YÖNETİLMEKTE…

Bu konuları bir araya getirdiğinde esas sorunun “YÖNETİM” sorunu olduğunu görebilirsiniz. İşi bilmeyen yöneticiler, emeklilerden, işi gücü olmayan yönetimlerin verdikleri kararlarda ne bekleyebilirsiniz ki? Kesinlikle bu işleri yapan profesyonellere bırakmak gerekiyor. Zaten bu işlerin başladığı nokta da “SUİSTİMALLER” değil mi?

 

 

 

Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

FACEBOOK Takip Edin

HAVA DURUMU


sonuclist
DOLAR 3,5708
EURO 3,9897
BIST 96.077
ALTIN 143,9726

EMLAK DANIŞMANLARI ARANIYOR

© 2014 Murat HAMZAOĞLU Tüm Hakları Saklıdır .
Yandex.Metrica
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle