Hoşgeldiniz  

PASTANEDEN KİRALIK, BAKKALDAN SATILIK… ?

admin | 11 Ağustos 2016 | Genel, Manşet, Manşet Üst

bakkal-apo

PASTANEDEN KİRALIK, BAKKALDAN SATILIK… ?

Ünlü bir komedyenin çok sevdiğim bir tespiti vardır. ‘’Türk halkının büyük bir bölümü BİLMİYORUM kelimesini kullanmaz.’’
Evet. Adam haklı. Bizim insanımızın MaşaAllah bilmiyorum dediği pek az görünür. Bununla beraber bilmediği de pek az iş vardır.
Fakat, en çok bildiği üç iş vardır;
1) Teknik Direktörlük
2) Başbakanlık
3) Emlakçılık
Beni mesleğim gereği Emlakçılık kısmı ilgilendiriyor.
Hemen hemen her meslek grubunun camında, kapısında asılı duran bir Satılık veya Kiralık mülk ilanı mutlaka gözünüze çarpmıştır.
Bunların bir kısmı kendi mülklerini satmaya veya kiralamaya çalışıyor, hadi bunu anlarım ki bu bile başka bir yazı konusudur aslında fakat şimdilik asıl konu bu değil.
Ancak, mesleği bambaşka olan esnafın, camında yazılı olan ilan ile emlakçı gibi ilgileniyor olması. İşte bunu hiç anlamıyorum.
15 yıldır Gayrimenkul ve Yatırımları konusunda çalışıyorum, Konut Projelerinin Pazarlanması ve Satışı konusunda uzmanlaştım, Kurumsal firmalarda da çalıştım, kendi firmamı da işlettim, emek verdim, eğitimler aldım, kendimi geliştirdim, vs vs vs…
Fakaaat.. Aklımdan birilerine ofisimde saç traşı yapmak hiç geçmedi, misafirlerime börek, pasta ve limonata satmak niyetine girmedim veya ofisimde kuruyemiş satmadım, bunları yapan bir emlakçı da görmedim ve duymadım.
Neden ??
Çünkü; Ben bu meslekleri BİLMİYORUM.
Herkes Bildiği İşi Yapsın.
Saygılarımla.

Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

FACEBOOK Takip Edin

HAVA DURUMU


sonuclist
DOLAR 3,5784
EURO 4,0113
BIST 95.147
ALTIN 144,5362

EMLAK DANIŞMANLARI ARANIYOR

© 2014 Murat HAMZAOĞLU Tüm Hakları Saklıdır .
Yandex.Metrica
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle