Hoşgeldiniz  

Proje tamam! Alikahya’ya Modern pazar geliyor

admin | 25 Şubat 2016 | Genel

Haber: Özgür Kocaeli Gazetesi

Proje tamam! Modern pazar geliyor

   
İzmit Belediyesi, Alikahya Fatih Mahallesi’nde hayata geçirmeyi düşündüğü Kapalı Pazar Yerinin projesini tamamladı. Bölgede inşaatı süren modern stadyum gibi, Alikahya’ya yapılacak yeni kapalı pazar yeri de son derece modern, görsel anlamda ihtişamlı bir yapı olacak.
2 bin metrekarelik bir alana yapılacak ve 2 milyon TL’lik bir bütçeye mal olacak Alikahya Kapalı pazar Yeri’nde 80 pazarcı tezgah açabilecek. Pazar yeri ihalesinin mayıs ayına kadar yapılması planlanıyor.

SERİM: “KÜÇÜK PAZAR YERLERİ BİRLEŞTİRİLSİN”
Pazarcılar Odası Başkanı Ahmet Serim, 1180 kayıtlı esnaf bulunduğunu, İzmit’te 2 bin 726 tezgah yerinin olduğunu söyledi. İzmit’te günlük 3, haftalık 20 pazar kurulduğunu aktaran Serim, bunlardan 7 tanesinin kapalı pazarda, diğerlerinin ise açık alanlarda kurulduğunu belirtti.
İzmit’te bu dönem sonuna kadar Alikahya, Kozluk, Yahya Kaptan ve Doğu Kışla Parkı içersinde de kurulması planlanan 4 kapalı pazar yeri projesi daha bulunuyor.
Kocaeli Pazarcılar Odası Başkanı Ahmet Serim, İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Güray Oruç’u makamında ziyaret ederek, pazarcı esnafının sıkıntılarını, bazı taleplerini görüştü. Serim, “Pazarcı esnafı olarak en büyük sıkıntımız yabancı esnafa yer satışı yapılması. Gebze ilçemiz de kayıt dışı  esnafımız çok. Kocaeli’de resmi ve sicilli 5 bin pazarcı esnafı var. Bunlardan ancak 4 bin kayıtlı esnaf bulunuyor. Çok küçük pazarlar esnafa sıkıntı yaratıyor. Küçük pazarların birleştirilmesini talep ediyoruz” dedi. 
STADYUM GİBİ PAZAR
İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı Güray Oruç, İzmit Belediyesi Meclis Üyesi İbrahim Kılıç, İzmit Belediyesi Etüt Proje, İmar ve Şehircilik İzmit İlçe Tarım, Gıda ve Hayvancılık, İzmit İlçe Emniyet, İzmit İlçe Sağlık, Ticaret İl Müdürlüğü ve Kocaeli Seyyar Esnafı ve Pazarcılar Odası yetkilileri, Alikahya Fatih Mahallesi üzerinde yapılması planlanan kapalı pazar yeri ile ilgili bilgi alışverişinde bulundular. Zabıta yetkilileri, yeni yapılan kapalı pazarlarla birlikte pazarlardaki tertip ve düzenin daha da arttığını ayrıca çevre ve gürültü kirliğinin önüne geçildiğini ifade ederek, kapalı pazar yerlerinin arttırılmasıyla birlikte sunulan hizmetin kalitesinin de artacağına dikkat çekti. 
İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Güray Oruç, pazar alışverişinin Türk insanının bir kültürü olduğunu belirtti, “Pazarlarla ilgili projelerimizi yaparken hem vatandaşımızı hem de pazar esnafını düşünüyoruz.  Belediye Başkanımız Dr. Nevzat Doğan da kapalı pazarların kurulmasında bize öncülük edip, her türlü desteği veriyor. Onun desteği ile projelerimiz hız kazanıyor ”dedi. Oruç, kapalı pazar yeri sayısını arttıracaklarını da belirtti.
EMLAK HABER                  Özgür Kocaeli Gazetesi
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

FACEBOOK Takip Edin

HAVA DURUMU


sonuclist
DOLAR 3,5818
EURO 4,0087
BIST 95.147
ALTIN 144,1872

EMLAK DANIŞMANLARI ARANIYOR

© 2014 Murat HAMZAOĞLU Tüm Hakları Saklıdır .
Yandex.Metrica
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle