Hoşgeldiniz  

Rengin İnşaat; “İki katı, faiziyle geri alalım”

admin | 17 Eylül 2016 | Manşet, Manşet Üst

rengin-insat-haber

Rengin İnşaat; “İki katı, faiziyle geri alalım”

 

Konut üretmek zor iştir. Bu işi ilimizde en iyi yapan inşaat firmalarından biri de Metin Alan ve Erhan Güleryüz’ün ortağı oldukları Rengin İnşaat olduğunu kimse inkar edemez. Rengin İnşaat kendi sosyal medya hesabında ilginç, bir o kadar dikkat çekici bir paylaşımda bulundu. Diyor ki, “Eğer bu siteden ve müteahhit firmadan memnun değilseniz şimdiye kadar sosyal medyada çeşitli hakaretlere maruz kalmamıza rağmen bize ödediğiniz ücretin 2 katını faizi ile birlikte ödeyerek konutunuzu geri alabiliriz…”

2010 yılında satılan villa için…

Başlangıç 3 Ağustos 2010 tarihinde Jale Menlik adlı kişiye villa satılmasıyla başlıyor. Rengin İnşaat natamam villayı satıyor ama Jale Menlik’in kendi tarafından yaptırılan işlerden çıkan sorunların neredeyse tamamını Rengin İnşaat’a yaptırıyor. Bunların yapılmasına rağmen Sayın Menlik’i memnun edemiyor ve sorun bu güne kadar geliyor.

Rengin İnşaat sonunda patlıyor…

Villayı satan Rengin İnşaat tam tamına altı yıldır sorunlarını çözmeye çalışıyor ama bir türlü Jale Menlik’i memnun edemiyor. Hatta komşuları tarafından da bir çok kez şikayet edilmesine karşın suskunluğunu sürdüren Rengin İnşaat sonunda patlıyor ve sosyal medya hesabından “zehir zemberek” açıklama yapıyor. Bu işten sıkılan Rengin İnşaat Jale Menlik’i deşifre ediyor, yaptıklarını bir bir anlatıyor!

İki katına almayı kabul ediyor

Rengin İnşaat sonunda çareyi sosyal medya hesabı üzerinden Sayın Jale Menlik’e teklifte bulunuyor. Beğenmediği, sorunlu olduğunu iddia ettiği villayı faizleriyle ve iki katına geri almayı teklif ediyor. Sayın Menlik villayı Rengin İnşaat’a geri veriri mi bilinmez ama Rengin’den yüzlerce konut alan insanların memnuniyetlerini bilmeyen yok. Yaptıklarının arkasında her zaman durduklarını da bilmeyen yok. Lider olmak sadece kağıt üzerinde olmuyor. Yapılan işlerin arkasında durmakla olunuyor. Rengin İnşaat, Erhan Güleryüz ve Metin Alan’ı tüm kent biliyor…!


Rengi İnşaat’ın sosyal medya hesabındaki paylaşımı olduğu gibi yayınlıyoruz

Sn. Jale Menlik
Alan Panorama 1 sitesinden 3 Ağustos 2010 da natamam villa tipi bir konut almıştınız. Bizim natamam villa satışına karşı olmamıza rağmen sizi kırmamak adına natamam olarak satmayı kabul ettik ve 15.05.2011 tarihinde bu konutun anahtarlarını bir tutanak ile size teslim ettik.
Yapılan sözleşmenin teknik konular mahal listesinin E fıkrasında şöyle denilmektedir; ‘’A, B, C tipi tek katlı, iki katlı ve tripleks villalarda döşeme ve duvar kaplamaları, kapılar, aksesuarlar, boya işleri konut alıcısına aittir. Bu villalar dıştan bitmiş olarak teslim edilecektir. Villalarda köpük asmolen kullanılacak ve yerden ısıtma tesisatı müteahhit firma tarafından yapılacaktır.’’
Yani bu konutların döşeme kaplamaları, seramikler, laminatlar ve lamine kaplamalar, tüm duvar seramikleri, iç kapılar, banyo ve mutfak dolapları, merdiven kaplamaları, boya badana ve duvar kâğıtlarını vs. işler sizin tarafınızdan yaptırılmıştır.
Müteahhit firma olarak size sunduğumuz bu seçeneği kabul ederek konut satışı yapılmıştır. Ayrıca daha sonra siz bir iç mimar ile anlaşarak evinizi yaptırdınız, defalarca tesisat değişimi-kırıp yenileme yapma işlerini rica ile tarafımıza yaptırdınız ve sizi kırmamak için bu değişimleri gerçekleştirdik. Evinize klima tesisatı yaptırıp klima taktırdınız. Bu klimanın dış ünitesi ile iç üniteleri arasındaki kablo ve borular dış duvarlar toprak seviyesinin altından delinerek ve izolasyonlar yırtılarak yapıldı. Yağmur yağdığında toprak seviyesinin altında kalan bu deliklerinden eviniz rutubet almaktadır. Soğmaksan firması sahibi şapın altından bu deliği açtığını da kendisi beyan etmiştir.
Konutunuzun giriş kapısının üstündeki giriş saçağının süzgeçlerini temizlemediğiniz için aşırı yağmurlarda balkon kapısından içeriye su girmiş ve evi su basmıştır. Bize gelip yardım istediğinizde pislikten tıkanan süzgeçlerinizi biz temizledik, Jotun firmasından gittiniz boya seçtiniz, biz evinizin tamamını hiçbir ücret talep etmeden boya ve badanasını yaptık. Bu arada evin boyasını yaptırdığımız usta arkadaşımızın sizin ona hakaretlerinizden ötürü tansiyonu düşmüş, evin merdivenlerinden yuvarlanmış ve bu arada bir vazonuz kırılmış siz de hiç utanmadan vazomu kırdılar diye sosyal medyadan bizleri suçlamıştınız.
Şantiyemizde firmamızın elemanları hatır için 6 yıldır hiç görevi olmadığı halde sizlerin işleri ile ilgilenmiştir. En çok ilgilenen mimar hanıma ağza alınmayacak ve bir kadına yakışmayan küfürler ettiniz ve çeşitli hakaretlerde bulundunuz. En son duvar kâğıtlarının ve bir kısmını nem aldı diye evin tamamının duvar kâğıtlarını gidip yenisini ve en pahalısını seçerek bize yaptırdınız.
Sn Jale Hanım; Sizin bu tavırlarınız ve geçimsizliğiniz komşularınızı da rahatsız etmiş olacak ki yaşlı ve hasta annesi olan İzmit’in tanınmış ailelerinden biri evini satmak zorunda kalmış ve giderken hiç te uygun olmayan sitemlerde bulunmuştur. Alan Panorama 2 nin sosyal tesislerinin ve lokantasının reklamını çok yaptığımızı dile getirip sitemli konuşmalar yapıyorsunuz. Kendi sitenizin sosyal tesislerini kötülemek sizin hobileriniz arasında olsa gerek.
Eğer bu siteden ve müteahhit firmadan memnun değilseniz şimdiye kadar sosyal medyada çeşitli hakaretlere maruz kalmamıza rağmen bize ödediğiniz ücretin 2 katını faizi ile birlikte ödeyerek konutumuzu geri alabiliriz.
Sn. Jale Hanım lütfen bundan sonra 6 yıldır oturduğunuz evinizdeki kendi kullanımınızdan kaynaklanan sorunları bize iletmeyiniz, kendi başınızın çaresine bakınız. Şantiyede görevli hiçbir mimar ve mühendis arkadaşımız sizinle ilgilenmek istemiyor.

rengin

Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

FACEBOOK Takip Edin

HAVA DURUMU


sonuclist
DOLAR 3,5784
EURO 4,0113
BIST 95.147
ALTIN 144,5362

EMLAK DANIŞMANLARI ARANIYOR

© 2014 Murat HAMZAOĞLU Tüm Hakları Saklıdır .
Yandex.Metrica
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle