Hoşgeldiniz  

Sadece Bir Oyum Var Ama…! Murat Hamzaoğlu

Murat Hamzaoğlu | 19 Haziran 2016 | Manşet, Manşet Üst, Murat Hamzaoğlu

murat-kose-haber-bir-oyum-var

Sadece Bir Oyum Var Ama…! Murat Hamzaoğlu

Kocaeli Emlakçılar Odası kuruldu. Kuruldu kurulmasına ama hala sancı devam ediyor. Geçtiğimiz hafta Pazar günü de Kocaeli Emlakçılar Derneği iftar düzenledi. İftara İstanbul Emlak Komisyoncuları ve Danışmanları Esnaf Odası Başkanı Nizamettin AŞA’da katıldı. Son günlerde zaten Kocaeli emlakçıları sıkıntı yaşıyordu, AŞA’da sıkıntıyı artıracak, konuşmayla şimşekleri üzerine çekti. Ne dedi AŞA?  “Emek hırsızlar”

Bu konuyu tartışmak istemiyorum. Konun muhatapları çıkar, açıklamasını yapar, o zaman da yorumlarım, yorumlarız…!

Bu kentin en güçlü odası kuruldu diyebilirim. Yaklaşık 1.000 üyeli birliktelikten bahsediyorum. Gayrimenkul piyasasını elinde tutacak şimdilik bin üyeden bahsediyorum. Kocaeli Emlakçılar Odası kuruldu ve iki üç aya kadar da seçim yapılacak. Şimdilik iki aday görünüyor. Odanın kurucu başkanı Ahmet Pekin ve Kocaeli Emlakçılar Derneği mevcut Başkanı Alpay Hacıoğlu.

Her ikisi de devasa bir güç olan emlakçıları yönetmeye talip olacaklar. Şimdiden her ikisine başarılar diliyorum.

Bende bu seçimlerde oy kullanacağım. Beni yönetecek başkan ve yönetim kadrolarını oy vereceğim. Kocaeli Emlak olarak bir oy kullanma hakkım var ama…!

Aması şu, emlakçılar zeki insanlardır. Kendilerini yönetecek başkan ve yöneticilerini seçerken, birçok kriter arayacaklardır.

Temsil kabiliyeti yüksek, proje üretebilen, vizyonu olan ama en önemlisi sorunlarımıza çözüm üretebileceklere oy vereceğiz.

Önümüzde iki ay gibi kısa bir süre var. Kavgayı, dedikoduyu, geçmişi, siyaseti bir kenara bırakıp karşımıza çıkıp kimlerle, neyi yapmayı planlıyorlar anlatsınlar.

Benim yaşadığım sorunlara nasıl çözecekler?

Emlakçıların haklarını nasıl koruyacaklar?

Bu kentte nasıl söz sahibi olacaklar?

Bu ve buna benzer soruların cevaplarını hazırlasınlar ve karşımıza çıksınlar. Bizler siyaset kurumu değiliz, siyaset yapılmadan bu süreç geçilmeli. Emlakçıların içinde AKP, CHP, MHP ve diğer partili arkadaşlarımız var ama önce biz emlakçıyız. Siyaset yapacaksanız oda çatısı altında asla yapmayın.

Odayı yönetmeye talip olan başkan çok önemli ama ben, bizleri yönetmeye talip olan kadrolara daha çok önem veriyorum.

Dolayısıyla önümüzde zor bir süreç var. Kimse havadan beni yönetmeye talip olmasın. Ben ve benim gibi düşünenlerden oy istemeye gelindiğinde bu ve buna benzer sorularla karşı karşıya kalacaklarını unutmasınlar.

Dedim ya, emlakçılar zeki insanlardır…!

Bunu başkan adayları ve yöneticiler unutmamalı. Yoksa, öyle bir çakılırlar ki…!

Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

FACEBOOK Takip Edin

HAVA DURUMU


sonuclist
DOLAR 3,5784
EURO 4,0113
BIST 95.147
ALTIN 144,5362

EMLAK DANIŞMANLARI ARANIYOR

© 2014 Murat HAMZAOĞLU Tüm Hakları Saklıdır .
Yandex.Metrica
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle