Hoşgeldiniz  

Sakın Hava Atmayın, Muhtarınız Sokakta…!

admin | 18 Ocak 2016 | Genel, Yahya Kaptan


SAKIN HAVA ATMAYIN, MUHTARINIZ SOKAKTA…

1994 Yıllından 2009 yılına kadar Yahya Kaptan’da oturdum. 94 yılında evi aldığımızda herkes bizle kafa geçiyordu; “Ne işin var şehrin dışında” diye. Oturmaya başladığımızdaysa, aidat parasına kiraya evler veriliyordu, düşünün….

Ne dedikodular ürettiler Yahya Kaptan ile ilgili bilemezsiniz ama 99 depremi, felaketi Yahya Kaptan’ı birden bire değiştirdi, değerlendirdi ve İzmit’in en lüks evleri oldu! Kısa bir özet geçtikten sonra gelelim asıl meseleye.
Geçtiğimiz hafta çok sevdiğim, takdir ettiğim, yakından takip ettiğim ama bir türlü tanışma fırsatım olmayan Yahya Kaptan Mahalle Muhtarı Ahmet Mirzaoğlu’na çat kapı gitmek istedim. Yıllardır da orada yaşadığım için, muhtarlık alışveriş merkezinin üst katındaydı oraya çıktım, oradan taşındı dediler, nereye diye sordum bana gösterdiler başımdan kaynar sular döküldü. Koskoca Yahya Kaptan Muhtarı sokağa atılmış bir prefabrikte
Mirzaoğlu ile tanıştım, sohbet ettik. Birçok konuyu değerlendirme fırsatım oldu. Bunları daha sonra sizle paylaşacağım.
Benim derdim şu, Yahya Kaptan sakinleri, gerek kiracılar, gerekse ev sahipleri her zaman övünek, böbürlenerek, hava atarak;
“Yahya Kaptan’da oturuyorum” demesin. Evleri, mahalleri, komşuları, ağaçları, börtü böcekleri, cafeleri, alışveriş merkezleri hatta ve hatta tehlike saçan köpekleriyle hava atıyor olabilirsiniz ama sizin mahalle muhtarınız sokağa atılmış.
Yaklaşık 5 bin konutun, yaşayan yaklaşık 25 bin kişiye hizmet vermeye çalışan, İzmit’in en popüler, en pahalı evlerinesahip mahalle muhtarınıza sahip çıkamamışsınız.
Bırakın 25 bin kişiyi, 200 kişi bile bu olaya sahip çıksa ortalığı yıkarsınız.
Yahya Kaptan’da evlerine 300.000 TL satış fiyatı belirlerken ve benim evim çok kıymetli derken, nasıl oluyor da muhtarını sokağa attıklarında duyarsız oluyorsun anlamış değilim. Hadi bu orada yaşayanlar için eleştiri
Peki, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan bu duruma nasıl göz yumuyor? Ama yok Sayın Doğan eminim bu durumu bilmiyordur ve görmemiştir…!
Bu tür durumlara çok duyarlıdır başkanım. Biliyorum ki, “eften püften” muhtarların sorunları çözen Dr. Nevzat Doğan, bu yazıyı okur okumaz sorunu çözecektir…
Kısaca durum bu… Koskoca Yahya Kaptan Mahalle Muhtarı sokağa atılmış ve kimsenin kılı kıpırdamıyor.
Yaklaşık 14 sene Yahya Kaptan’da oturan biri olarak çok üzüldüm. Umarım Yahya Kaptan sakinleri de şu anda oturmadığım bir mahalle için üzülüyorsam onlarda üzülür, muhtarlarına sahip çıkarlar.

  Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

  EN SON HABERLER

  FACEBOOK Takip Edin

  HAVA DURUMU


  sonuclist
  DOLAR 3,5818
  EURO 4,0087
  BIST 95.147
  ALTIN 144,1872

  EMLAK DANIŞMANLARI ARANIYOR

  © 2014 Murat HAMZAOĞLU Tüm Hakları Saklıdır .
  Yandex.Metrica
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle