Hoşgeldiniz  

Yuvacık’da Susmayan Silah Sesleri Konut Fiyatlarını Etkiler Mi?

admin | 17 Ekim 2016 | Manşet, Manşet Üst

yuvacik1

Yuvacık Tınaztepe’nin susmayan silah sesleri konut fiyatlarını etkiler mi?

Gülender SARGIN

Yeni trend bölge Yuvacık Tınaztepe bölgesi. Müteahhitlerin boş arsaları hızla doldurduğu bu mevki hem havası, hem manzarasıyla oldukça tutuluyor. Diğer yandan belli bir saatten sonra susmayan silah sesleri, bölge halkını oldukça rahatsız etmekte. Bu çerçevede bölgeyi genel bir analiz edelim.

TINAZTEPE TERCİH EDİLİYOR
Yuvacık Tınaztepe mevkii her zaman övdüğümüz bir alandır. Yeşiliyle kuş sesleriyle, geniş arazileriyle çoğu kişinin tercih ettiği bir mevkii. Yeni tarz konut yapılanması, havuzlu güvenlikli sitelerin artması, TED Kolejinin gelmesi ve benzer pek çok etmen sayesinde de metrekare fiyatları arttı.

METREKARESİ 2.500 TL…
Çoğu sitede metrekaresi 2000 – 2500 TL de süre gelen fiyatlar nedeniyle 100 m2 evi 200.000 TL den duymanız gayet mümkün. Tabi ki orta ölçekte 1500 TL lerde süre gelen inşaatlarda mevcut. Yine de Kocaeli nin fiyatta maksimum giden bölgelerinden Yuvacık Tınaztepe.

POMPALILAR SUSMUYOR! YUVACIK MI “TEKSAS” MI?
Diğer yandan duyduk ki aynı bölge de adet haline gelen pompalı silahlar ile havaya ateş etme durumu alıcılarda rahatsızlık yaratıyor. Sadece gürültüden yana değil çevresinde pompalıların atıldığı bir bölgede yaşamanın oldukça ürkütücü olduğunu söyleyen alıcılar böyle giderse bölgeden uzaklaşmaya başlayacak.

POLİSİ BİLE ARAMAK YETMİYOR

Silah sesleri yüzünden sıkça polisi aradıklarını dile getirenler de mevcut. Mahalle baskısı oluşturulup silahlar konusunda bir şeyler yapılmazsa özellikle kot farkından dolayı vurulma endişesi taşıyanlar yavaş yavaş evlerini satışa çıkartmaya başlayacak.

GÜVENLİK ÖNCELİKLİ OLMALI

Pompalıların atıldığı bölgede kot farkının varlığı nedeniyle aşağı evlerden atılan mermilerin yukarı bölgelerde can almasından korkuluyor. Yuvacık halkı gelişimin devam etmesini istiyorsa, değerlenen arsaları evleri için güvenlik konusuna da özen göstermeli.

KONUT FİYATLARINI ETKİLER Mİ?

Tabi, konutta öncelik her zaman güvenliktir. Yuvacık’da hiç kimse havaya ateş edildiği için konut fiyatları etkilenir denemez ama bir gerçek var ki neden olsun! Belli bir saatten sonra neredeyse “Teksas” dönen bölgenin bu sorundan bir an önce sıyrılmalı. Hiç kimse silah sesiyle uyanmak istemez. Dolayısıyla, bu tür sorunlar her zaman konut sektörünü etkiler.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

FACEBOOK Takip Edin

HAVA DURUMU


sonuclist
DOLAR 3,5802
EURO 4,0020
BIST 97.717
ALTIN 144,1497

EMLAK DANIŞMANLARI ARANIYOR

© 2014 Murat HAMZAOĞLU Tüm Hakları Saklıdır .
Yandex.Metrica
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle