Hoşgeldiniz  

Şimdi sırada verilen sözlerin tutulması var…!

Gülender Sargın | 05 Eylül 2016 | Manşet, Manşet Yanı

Koca koca adamların gözünün kenarında damlamasın diye tutulan yaşlar varsa, bir diğer tarafta yine koca koca adamlar çocuklar gibi seviniyorsa, bu iki ekip  780 üyeli bir odanın 689 kişisini oy kullanmaya getirtmiş, bu işin önemini anlatabilmişse, her iki ekibe de helal olsun demekten başka ne yapılabilir ki.

secim

Seçimden önce “oy kullanmaya gelmeyen bundan sonra sussun” demiştim. Gördüm ki Kocaeli Emlak firmaları görevinin tam olarak bilincindeymiş. Bunun anlamı da Ahmet Pekin ve ekibinin işinin artık çok zor olduğu. Kocaeli Emlakçılar Odası yönetiminin yapması gereken çok fazla çalışma var.

Ahmet Pekin ve ekibi işin kolay kısmını geride bıraktı ama 14 oy oldukça küçük bir fark ve bu farkla kimse ne sevinmeli nede üzülmeli. Kolay kısım diyorum çünkü seçim sürecinde çalışmakla seçim sonrası hizmeti tam verebilmek arasında büyük büyük farklar vardır.

Ben, Alpay Hacıoğlu ve ekibinin KEMDER içerisinde ki çalışmalarını yıllardır takip ediyorum. Bundan dolayı onların verdiği sözlerin alt yapıları hakkında, hangi noktada oldukları hakkında fikrim vardı. Diğer yandan Ahmet Pekin ve ekibinin çalışma kapasitesini bundan sonra göreceğiz.

Alpay Hacıoğlu ve ekibinin, 13 ay sonraki seçimlere kadar hali hazırda devam eden KEMDER’ de süregelen proje ve görevlerine kaldıkları yerden devam edeceklerini biliyoruz. Şimdi izlenmesi gereken Kocaeli Emlakçılar Odası yönetimi.

Öncelikle verdikleri sözleri bir bir tutmaları gerek, şöyle kısaca verdikleri sözlerin bir kısmını hatırlayalım;

  • Oda çatısı altında üniversite düzeyinde eğitim ve sertifika verilecek.
  • Kocaeli Emlak portalı kurulacak, portalın Türkiye genelinde tanıtımı yapılacak
  • Kocaeli Büyükşehir Belediyesi , Valilik ve Odamız arasında imzalanacak protokol ile özellikle tapu ve belediyelerde yetkili takipçi olunabilecek
  • Kayıt dışı emlakçılar kaldırılacak. Seçim sonrası ilk çalışma olacak. Alt yapısı hazır
  • Emlak Müşavirliği kanunu çıkartılacak
  • Sektöre fayda için odalar, kurumlar, kuruluşlarla konferanslar düzenlenecek, üyelere gerekli konularda bilgilendirmeler yapılacak.

Bu ve benzer projeler Ahmet Pekin ve ekibinin toplantılarında yaptığı açıklamalarda yer aldı. Şimdi gözümüz kulağımız odamızın hızla bu projeleri hayata geçirmesi yönünde olacak.  Şuan yukarda taahhüt edilenler hakkında “nasıl” sorusunu sormuyorum. O devam eden zaman dilimindeki görevimiz olacak.

Ancak tabi ki konu ile ilgili destek istenirse elimizden geleni yaparız.

Tekrar her iki ekibide tebrik ederim. Ahmet Pekin ve Yönetim Kuruluna yeni yollarında başarılar dilerim.

 

 

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

FACEBOOK Takip Edin

HAVA DURUMU


sonuclist
DOLAR 3,5715
EURO 4,0191
BIST 96.699
ALTIN 144,7364

EMLAK DANIŞMANLARI ARANIYOR

© 2014 Murat HAMZAOĞLU Tüm Hakları Saklıdır .
Yandex.Metrica
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle