Hoşgeldiniz  

Siteleri En İyi Doktorlar Mı Yönetir…!

admin | 20 Aralık 2015 | Genel

Son günlerde site aidatlarından ve yönetimlerinde ciddi şikâyetler almaya başladım. Kelli felli siteler gayri ciddi başkanlara, yönetimlere teslim ediliyor. Hiçbir hizmet verilmeden, her ay yüksek bedellerde para almak alışkanlık haline gelmiş.
Buna o kadar fazla örnek verebilirim ki, bulmaya uğraşmayacağım. Bir site düşünün, havuz yok, özel güvenlik yok, çalışanı bile birkaç kişi ama 40 metrekare, 1+1 stüdyo daireden 80 TL aylık aidat alınıyor.
Sıkı durun Kent Konut Tuana Evleri 1+1 stüdyo dairenin aylık aidatı 150 TL.
Ne hizmet veriliyor, bu paralar nereye gidiyor diye düşünen yok. Bir başka örnek 200 daireye yakın, onlara göre lüks bana göre sosyal konuttan farksız bir sitede de aylık yaklaşık 200 TL aidat ödeniyor. Verilen hizmet ne? Koca bir hiç…
Hele bu sitenin başkanı da bir doktor…!
Doktor deyip geçmeyin adam yıllarca okumuş ve herkesin nasip olamayacağı bir meslek elde etmiş. Korkunç saygı duyuyorum ama ona da soruyorum; Senin işin mi koskoca bir siteyi yönetmek…
Ben de bu tür bir sitede oturuyorum ama inanın sırf bu yüzden, doğru hizmet alamadığım ve ödediğim paranın karşılığını görmediğim için taşınacağım…
Benim gibi de birçok kişi böyle düşünüyor. Ama yapacak bir şey yok. Herkes kendi tarafından bakıyor, gelen kendi işleriyle ilgili sorunları çözüyor ve bırakıp gidiyor.
Ya, gerçekten soruyorum bizlerin işi koskoca siteyi yönetmek mi?
Bıraksınlar bu işleri profesyonellere. Koltuk sevdası diyeceğim ama mesleklerinde çok değerli olan insanlar, site yönetmeye kalktıklarında da kızıyorum!
Aslında boş verin diyeceğim ama insanı aptal yerine koyduklarında yerimde duramıyorum. Benim gibi birçok düşünen yönetim zedeler var. Kimse onlara hesap soramıyor. İstediklerini yapıyorlar.
500.000 TL dubleks dairede oturacaksın, sırf fazla aidat vereceksin diye ortalığı karıştıracaksın. Bırak da karşındakine saygılı ol. Onlar o hizmeti almak istiyorlar. Bu duruma uygun değilsen, git aidatı olmayan yerde otur, yaşa!
Bunlara da çanak tutan yöneticiler de eklenince alın size kargaşa…
Bu aidat meselesi kabak tadı vermeye başladı. Herkes şikâyetçi ama karşılığında, müdahale eden de, hesap soran da yok.
Sanki sitenin başkanı olunca, ülkenin başkanı olmuş, mühür bende edası, havasına giriliyor.
Neyse, ben bu işten sıkıldım ama benim gibi düşünen çok sayıda site yönetim zedelerde sıkıldı. Bırakalım, herkes işini yapsın. Emlakçı emlakçılığını, doktor doktorluğunu, öğretmen öğretmenliğini…
Profesyonel site yönetimleri de işlerini…
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

FACEBOOK Takip Edin

HAVA DURUMU


sonuclist
DOLAR 3,5818
EURO 4,0087
BIST 95.147
ALTIN 144,1872

EMLAK DANIŞMANLARI ARANIYOR

© 2014 Murat HAMZAOĞLU Tüm Hakları Saklıdır .
Yandex.Metrica
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle