Hoşgeldiniz  

Siz hala satılmaz deyin..! EMLAK HABER

admin | 06 Aralık 2015 | Genel

SİZ HALA SATILMAZ DEYİN..!


Siz hala satılmaz deyin..!
İlimizdeki konut sektörü hala kendini küçük görüyor. Satışta metrekaresine 2 bin TL hedef koyuyor. Peki, neden 4 bin TL değil?
Konut sektörü son bir yıldır sıkıntı yaşıyor. Yeni projeler çok fazla yapılmamakla birlikte, inşaat firmaları ellerindekilerini eritmeye çalışıyor. İlimizde de bu çok farklı değil. Birkaç büyük inşaat firması dışında proje üretilmiyor, hatta düşünülmüyor bile. Bu sebeplerin en büyük nedeni istenilen fiyatlara konutların satılamamasından kaynaklanıyor. Birçok firma ‘Bu rakamlara satılmaz’ diye projelerini rafa kaldırıyor.

2 BİN 500 SINIRINDA
Evet, ilimizde konut metrekare fiyatları 2.500 TL sınırına dayandı. 30 yıllık Yahya Kaptan Sosyal Konutları’nda bile 120 metrekare evlere 250-280 bin TL isteniyor. 15 katlı Kent Konut’un yapmış olduğu Tuana Evleri, Yıldız Konutları keza aynı. Bu konutlar satıyor da süper, ultra lüks konutlar yapıp neden siz inşaat firmaları metrekaresi 4 bin TL’de satamıyorsunuz? Böyle alıcı potansiyeli olan bir yerde, bu sorunun cevabını kendinizde aramalısınız.

HA, İŞTE BU PROJE
Üzülerek söylüyoruz, ilimizde sadece konut yapmak için konut projeleri üretiliyor. Bakın çevrenize ‘Ha, işte bu proje dediğiniz’ ne var? Tabi bunu fiyata göre söylüyoruz. Hala eski durumlara göre konut üretiliyor. Doğru dürüst çalışmayan siteye bir güvenlik, açık-kapalı yüzme havuzu, yine sadece tost yapabilen sosyal tesisler ve daha birkaç şey. O zaman kusura bakmayın metrekaresini 2.000 TL’ye satabiliyorsan şanslısın!

İLİMİZİ KÜÇÜMSEMEYİN
‘Bu fiyatlara alıcı mı olur?’ sakın demeyin. Bizler birçok kişinin İstanbul’da çok büyük paralara konut aldığını biliyoruz. Hatta doğru konut projeler olmadığı için her gün İstanbul’a gidip geldiğini de biliyoruz. İlimizi küçümsemeyin, bizlerde de bu tür projelere para yatıracak insanlar var ama önlerine proje sunmanız gerekiyor. Artık zamanı geldi, sadece arsa pahalı diye, sadece kat karşılığı arsayı veriyor diye proje üretmeyin.

DÖRT DÖRTLÜK OLSUN…
Siz öyle bir proje yapın ki, belli bir kesim bu projede oturmak istesin. Her yönüyle dört dörtlük bir yer ve kalite olsun. O zaman160 metrekare bir daireye 600.000 TL satma hedefi koyabilirsiniz. Çevrenize bakın, bu söylediğim tarzda, hatta bir yukarı kaç proje var? Bizler cevap verelim ama üzülerek HİÇ…! Hiçbir şey yapamazsan, gidin İstanbul’a birkaç residence dolaşın ve sonra kararınızı verin. İlimiz bunu hak ediyor. Bizden söylemesi.
Kocaeli Emlak Ticari Gayrimenkul Portföy Uzmanı Murat Hamzaoğlu
www.murathamzaoglu.com.tr

Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

FACEBOOK Takip Edin

HAVA DURUMU


sonuclist
DOLAR 3,5762
EURO 4,0081
BIST 95.147
ALTIN 144,3278

EMLAK DANIŞMANLARI ARANIYOR

© 2014 Murat HAMZAOĞLU Tüm Hakları Saklıdır .
Yandex.Metrica
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle