Hoşgeldiniz  

“TAŞINMAZ BİLGİ SİSTEMİ ÇALIŞTAYI” ANTALYADA YAPILDI

admin | 29 Mayıs 2017 | Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Manşet, Manşet Üst

Antalya’da “Taşınmaz Bilgi Sistemi Çalıştayı” yapıldı

Türkiye’deki Büyükşehir Belediyeleri ile Su ve Kanalizasyon İdarelerinin katılımıyla, Antalya’da “Taşınmaz Bilgi Sistemi Çalıştayı” yapıldı. Antalya Belek Spice Hotel’de gerçekleştirilen çalıştayda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanlığı, kullandığı “Taşınmaz Bilgi Sistemi Programı” ile belediyelerin sorumluluğundaki taşınmazların idaresi ve yönetimi konusundaki tecrübelerini paylaştı.

SİSTEM ANLATILDI

Taşınmaz Bilgi Sistemi, Coğrafi Bilgi Sistemi desteği ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne ait taşınmazların kanunlar ve mevzuatlar çerçevesinde kayıt altına alınması ve idare edilmesini sağlıyor. Sistem, taşınmazların ve taşınmazlar ile ilgili işlemlerin harita destekli tematik gösterim ve grafik analizlerle yapılarak, çıkan verilerin raporlanmasını gerçekleştiriyor

ANLIK TAKİP EDİLEBİLİYOR

Emlak ve İstimlak Daire Başkanlığı tarafından devreye alınan uygulama, yetki ve sorumluluk dâhilindeki taşınmaz devri, tahsisi, ihale yolu ile satışı, lojman tahsisi, kiralama ve ecri misil gibi işlemlerin mekânsal veriler üzerinden süreç bazlı olarak yürütülmesi için kuruldu. Sistemde, taşınmazların kayıt altına alınma işlemleri, ilgili müdürlüklerin yaptığı tüm iş ve işlemler, web sitesi üzerinden anlık olarak takip edilebiliyor. Buna bağlı olarak, yürütülen işlemlere ilişkin sonuçlara da daha kolay ulaşılabiliyor.

PLAKET VERİLDİ

Taşınmaz Bilgi Sistemini başarıyla uygulayan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, yaptığı sunum ile sistemi diğer Büyükşehir Belediyeleri ve Su ve Kanalizasyon idarelerine anlattı. İlgiyle takip edilen sunumda Büyükşehir Belediyesi yetkililerine merak edilen konularda sorular soruldu. Program sonrasında Büyükşehir Belediyesi’ne katılımlarından ve tecrübelerini paylaşmalarından dolayı NetCAD Yazılım A.Ş. tarafından plaket takdim edildi.

Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

SATILIK BAŞİSKELE YUVACIK VİLLA

EN SON HABERLER

FACEBOOK Takip Edin

HAVA DURUMU


sonuclist
DOLAR 3,5768
EURO 3,9942
BIST 97.533
ALTIN 145,6227
© 2014 Murat HAMZAOĞLU Tüm Hakları Saklıdır .
Yandex.Metrica
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle