Hoşgeldiniz  

KDV SIFIRLANSIN…

admin | 06 Mart 2017 | Manşet, Manşet Üst

“Ticari alan satışlarında KDV sıfırlansın”

Cumartesi günü ilimizde bir dizi ziyaretlerde bulunan Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın Kocaeli Ticaret Odası’nda gerçekleştirdiği toplantıda ilimizin başarılı iş adamlarından Murat Mustafa Satı’nın “Ticari alan satışlarında KDV sıfırlansın” isteğini not aldı.

TEŞEKKÜR EDERİZ

Toplantıda iş adamı  Murat Mustafa Satı “Sayın bakanım ilimize hoş geldiniz. İş adamlarının sorunlarını dinlemek için bizlere zaman ayırdığınız için teşekkür ediyoruz. Bütün Türkiye’de olduğu gibi Kocaeli genelinde de İnşaat sektörünün belli sıkıntıları var. Devlet konut satışlarında, beyaz eşya satışlarında uygulanan KDV oranında büyük indirime giderek büyük bir rahatlamaya vesile oldu.

KDV SIFIRLANSIN

Ancak aynı uygulamanın ticari alan satışlarında da yapılması lazım. Vatandaş konut alıyor yüzde bir KDV ödüyor. Aynı vatandaş ticari bir alan aldığında ise yüzde 18 KDV ödemek zorunda kalıyor, ticari alanlarda büyük bir stok oluştu, bu stokların eritilmesi ve ekonomiye kazandırılması adına şahsınızda Hükümetimizden yüzde 18 olan KDV’nin sıfırlanmasını sektörde faaliyet gösteren bütün iş adamları adına talep ediyoruz” dedi.

GEREKLİ DÜZENLEMELER YAPILACAK

Bütün inşaat sektörünü ilgilendiren böyle bir sorunu dile getirdiği için İş adamı Murat Mustafa Satı’ya teşekkür eden Maliye Bakanı Naci Ağbal, “Murat Bey dile getirdiğiniz sorunu not aldım, konu ile ilgili gerekli düzenlemeleri hayata geçirmeye çalışacağız, ekonominin canlanması için gereken bütün önlemleri almak bizim başlıca görevimiz, Ankara’ya gider gitmez gerekli çalışmaların yapılması için bakanlık bürokratlarına talimat vereceğim” diye konuştu.

Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

FACEBOOK Takip Edin

HAVA DURUMU


sonuclist
DOLAR 3,5784
EURO 4,0113
BIST 95.147
ALTIN 144,5362

EMLAK DANIŞMANLARI ARANIYOR

© 2014 Murat HAMZAOĞLU Tüm Hakları Saklıdır .
Yandex.Metrica
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle