Hoşgeldiniz  

Tüm emlakçılar dolandırıcı, mal sahipleri sütten çıkmış ak kaşık!…

Gülender Sargın | 14 Ekim 2016 | Manşet, Manşet Üst

dolandiriciBu sektör zorlu bir sektör. Adı çıkmış dokuza inmez sekize, bir sektör. Gelgelelim gayrimenkul sahipleride sütten çıkmış akkaşık değil.

Neden mi?

Emlak Danışmanına ; “ben 100.000 Tl isterim kaça satarsan sat” diyen gayrimenkul sahibi emlak danışmanının 120.000 TL ye sattığını öğrenir, sonra kahrolsun emlakçılar… Halbuki aynı mal sahibi sözleşme isteyen başka bir emlak danışmanına ; “aaaa % 3 ne demek 3000 TL mi alacaksınız çok para” diyordu.

Emlakçılar fiyat yükseltir diyen sevgili mal sahibi, acaba emlakçılar 50.000 lik evi 300.000 tl ye mi satmaya çalışıyor. Evin piyasa ederini söylüyor. Normalde 100.000 TL dediğiniz evin piyasası 120.000 TL ise size bunu söylüyor. Söylüyor ama “kötülük etti” oluyor. Sonra bakıyorsun ilanlara aynı ev mal sahibi ilanından girmiş 150.000 TL ye. Sonra başka emlak firması “bu rakam yüksek satamam ki” diyince, “aaaa emlakçılarda hep ucuza kapatmak istiyor.”

Bir karar mı verseniz acaba…

kötüsü yok mu?
Tabi ki var. Kötü emlakçı da var. Tıpkı kötü doktor, kötü muhasebeci, avukat, terzi, bakkal olduğu gibi işini iyi yapmayan hatta dolandırmaya kalkan emlak firması da var. Lakin nasıl bakkala gidince bile şöyle bir temiz mi diye bakıyorsun, yiyecekler taze mi diye bakıyorsun, fişini kontrol ediyorsun, emlakçı seçerkende; “ben herkese veririm kim satarsa” diyeceğine, bi bak bakalım iyi firmamı, belgeleri tam mı, piyasada ki şanı ne.

Ben ve benim gibi yıllarını bu meslekte gelişmek için kullanmış, tüm belgelerini almış, vergi levhalı, dernek-oda kayıtlı, piyasa da işine söz söylenmeyen firmaları, abuk subuk ayakçılar yüzünden harcamayın lütfen.

O iş bilmez dolandırıcılara, iş veren biz değiliz, ayakçıya çantacıya prim verip lütfen sonrada
“ay bütün emlakçılar dolandırıcı” demeyiniz.

Son olarak lütfen sizi dolandıran emlak danışmanları varsa Oda ve Derneğimize şikayet etmekten çekinmeyin.
Çekinmeyin ki; hem biz hem herkes bu dolandırıcılardan kurtulsun…

Saygılarımla,

 

 

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

FACEBOOK Takip Edin

HAVA DURUMU


sonuclist
DOLAR 3,5818
EURO 4,0087
BIST 95.147
ALTIN 144,1872

EMLAK DANIŞMANLARI ARANIYOR

© 2014 Murat HAMZAOĞLU Tüm Hakları Saklıdır .
Yandex.Metrica
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle