Hoşgeldiniz  

Yarın oy kullanmaya gelmeyen bundan sonra konuşmasın…

Gülender Sargın | 03 Eylül 2016 | Manşet, Manşet Üst

KEMDER in ilk kurulduğu yılları hatırlarım. Yeniydim daha meslekte, rahmetli Ünal Abi, yine rahmetli Serhat Bey ve bugün hala aramızda olan pek çok isim yıllarca  ne çok çalışma yaptılar. Zamanında yönetimde ki isimlerden biride benim 13 yıl boyunca patronluğumu yapan Murat Hamzaoğlu oldu. Zaten onun sayesinde bu kadar yakından görme fırsatı buldum dernek ve oda gibi faaliyetlerin ne demek olduğunu. Nasıl işlediğini.

Bazı sektörlerde belki çok daha kaymağı bol işlerdir bu sosyal yapılanmalar ancak bizim sektörümüzde derdi bol bence. Dernekde olsa Oda da olsa işi zor başkanında yönetiminde. Bu nedenle yarın 17.00 itibariyle seçilmiş olacak başkan ve ekibini oldukça zorlu bir görev bekliyor olacak. Son aylar oldukça çetin geçti. Her oy hakkı sahibinin gönlünde biri yatıyor elbet, hakkımızda hayırlısı.

Ben 13 yıldır sektörde olan ve iki aday başkanıda ve yönetimde olması muhtemel isimleride tanıyan bir danışman olarak yarın kullanacağım oyun adını, gönlümden geçenin kim olduğunu bir kenara bırakıp seçilecek adaydan, bir sektör mensubu olarak ne istediğimi yazmak istiyorum.

Dürüstlük
Şeffaflık
Proje Yaratıcılığı
Diğer il ve oda-derneklerle çalışma ağı
Emlak Kanun tasarısı gibi konularda Türkiye geneli çalışmalarda baskın olabilmek
Basın ve sosyal ağ konularında ağır başlılık
Çözüm odaklı çalışma yaratabilmek
700 aşkın kayıtlı üyesinin haklarını sonuna kadar koruyabilme yeteneği

Sevgili meslektaşlarımdan da ricam; lütfen yarın gelip oyunuzu kullanın. Oy kullanmayanın söz hakkı yoktur. Gelin oylarınızı kullanın ve ondan sonra icraatları sorgulayın. Kullanacağınız oy icraat sorgulama hakkınızın belgesidir, unutmayın.

Her iki adaya ve ekiplerine bugüne kadar gösterdikleri yoğun çalışmalar için teşekkür ederim. Umarım sonuç hepimiz için hayırlı olur, diğer yandan her iki adaydan da tek isteğim kim bu bayrağı teslim alırsa alsın bugüne kadar ne yazık ki süre gelen çirkin sosyal ağ kapışmasına son noktayı koyacak ağır başlılığı göstersin.

Daha bugün konuyla hiç alakası olmayan bir web gazetesinde bir adayı havalara çıkartırken diğer adayı yerin dibine sokmaya çalışan bir yazı okudum. Bizim sektörümüz zaten zorlu bir sektör, adaylarımızın her ikiside yönetimleride belli noktalara gelmiş meslekte kendini kanıtlamış insanlar. Tabi ki iki grubunda doğru ve yanlış hareketleri oldu. Tabi ki iyi kötü destekçileri vardı. Ancak bu oylama bitecek ve biz bize kalacağız. Ogün geldiğinde seçilen her kimse, hepimiz en iyisi olsun diye devam edeceği çalışmalarına destek vereceğiz yada seçilen yanlış yapar bayrağı taşıyamazsa yeni grupları destekleyeceğiz. Bugün önemli olan sektörümüzün seviyesini ve kalitesini düşürmeden hareket edebilmek.

Bilmeyenler için Oda Seçimlerimiz 04.09.2016 tarihinde (yarın) Yuvam Akarca Girişi Hoşgör Karşısında bulunan Mali Muşavirler Odasında, saat 11.00-17.00 arasında yapılacaktır. Yanınızda Nüfus cüzdanınızın aslının bulunması gerekmektedir.

Tekrar adaylarımıza başarılar diler, saygı çerçevesinde bir oylama olmasını temenni ederim.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

FACEBOOK Takip Edin

HAVA DURUMU


sonuclist
DOLAR 3,5784
EURO 4,0113
BIST 95.147
ALTIN 144,5362

EMLAK DANIŞMANLARI ARANIYOR

© 2014 Murat HAMZAOĞLU Tüm Hakları Saklıdır .
Yandex.Metrica
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle