Hoşgeldiniz  

Yatırımda yeni trend “öğrenci evleri”

admin | 25 Ekim 2016 | Genel, Manşet, Manşet Üst

ogrencikonutlar

Gayrimenkul yatırımında yeni trend “Öğrenci Evleri”

Gayrimenkul yatırımında her geçen gün yeni bir trend ortaya çıkıyor. Bunlardan biri de “öğrenci evleri” olabilir. Özellikle alım gücü yüksek olmayan yatırımcıların yönelebileceği bu yatırım türünün kendisi küçük ama getirisi büyük.

BİR ODALI EVLER

Devre mülk sisteminde olduğu gibi, otel odası mantığında odaları olan, gayrimenkuller yapılabilir. Bu gayrimenkuller öğrenci yurtları gibi restorant- cafe vs içerikli olabilir. Bu sayede dükkan alanları da değerlendirilmiş olur. Odaların içerisine standart bir otel odasında olacak şekilde yatak-tv-mini dolap ve çalışma masası konabilir .

ODA GELİRİ 1600 TL

2 kişilik bir öğrenci odasının metrekareye göre kişi başı aylık 400-800 TL aralığında kiralanabileceği düşünülürse. gayrimenkul sahipleri standartta belli bir yüzdeyi ana gayrimenkul için ayırabilir. Örneğin her ay kiradan ayrılacak %10-15 lik bir kısım gayrimenkulün yıllık tadilat ihtiyaçlarını ve hatta kapıcı gibi görevli ihtiyaçlarını karşılayacaktır.

30-50.000 TL SATIŞ DEĞERİ

Bu tarz bir gayrimenkulün satış değeri yine metrekaresine göre 30-50.000 TL aralığında tutulabilir. Bu sayede düşük bütçeli yatırımcılar kira getirili gayrimenkul sahibi olabilir. Kiracı bulma gibi bir endişede yaşanmamış olur. Hatta sistem devre mülk tarzına da çevrilebilir.

Haber : Gülender SARGIN

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

FACEBOOK Takip Edin

HAVA DURUMU


sonuclist
DOLAR 3,5818
EURO 4,0087
BIST 95.147
ALTIN 144,1872

EMLAK DANIŞMANLARI ARANIYOR

© 2014 Murat HAMZAOĞLU Tüm Hakları Saklıdır .
Yandex.Metrica
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle