Hoşgeldiniz  

Yıldız Konutları Satılık Daire Fiyatları Yıl…!

admin | 06 Mayıs 2016 | Kent Konut AŞ., Manşet, Nostalji

yildiz-konutlari-nostalji

Yıldız Konutları Satılık Daire Fiyatları

Tarih; Mayıs 2010 Bundan tam altı yıl önce Kocaeli Büyükşehir Balediyesi yapımına başlayacağı Yıldız Konutları’nın tanıtımını yapmış ama o zamanlar Yıldız Konutları’nın bu kadar başa bela olacağanı nereden bilecekti ki! Gerek inşaatın yapımını üstlenen Haldız İnşaat’ın davalık olması. Gerekse, bir dönem Ak Parti İl Başkanı Mahmut Civelek’in çok sayıda, ucuz daire alması, Kent Konut Yıldız Konutları’nın uzun yıllar konuşulmasına neden olacaktı.
Yıldız Konutları Satılık Daire Satış fiyatı 68 bin TL
Birde altı yıl önceki haberde daire fiyatları dikkatimizi çekti. 1+1 daire 68 bin TL olarak satışa çıkmış. Şimdilerde Yıldız Konutları 160-170 bin TL. Nerdeyse üç kat artmış Düşün, birde daireleri o dönemde bu fiyatların daha da altına aldığınızı? O dönemde belediye çalışanlarına ayrıca bir indirim vardı!

Haber, Bizim Kocaeli Gazetesi
17 Mayıs 2010 tarihinin üzerinden tam altı yıl geçmiş. Bu haberi biz Bizim Kocaeli Gazetesi arşivinden aldık ve sizlerle paylaşıp yorumlamak istedik. Haberi olduğu gibi  yayınladık.

Büyükşehir Belediyesinden 720 konut daha
TARİH: 17 Mayıs 2010 Pazartesi 14:26
Kent Konut, Yuvam Akarca’da Yıldız Konutları’nın 1. etabı için düğmeye bastı. 68 bin TL ile 207 bin TL arasında değişen fiyatlara sahip lüks konutlar satışa çıktı

Sosyal konut yapmak için yola çıkan Kent Konut, eleştirilere aldırış etmeden lüks konut hamlesini sürdürüyor. Bir yandan sosyal konutlar yaparken bir yandan da lüks konutlar inşa eden Kent Konut, 2 ay sonra Akarca`da temellerini atacağı Yıldız Konutları`nın tanıtımını gerçekleştirdi. Akarca`da Kent Konut`a ait 50 dönümlük arazi üzerine yapılacak olan konutların tanıtım toplantısına Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, genel sekreter Ersin Yazıcı, Kent Konut Genel Müdürü Metin Kalafat, Kent Konut ve belediye yetkilileri katıldı.

Yıldız Konutları 720 DAİRELİK KONUT
Toplantıda ilk sözü Kent Konut Genel Müdürü Metin Kalafat aldı. Kalafat, daireler hakkında şu bilgileri verdi: “50 dönümlük arazi üzerine yapacağımız tamamı 720 dairelik Yıldız Konutları, 3 etap şeklinde olacak. Arazinin 20 dönümü yeşil alan için ayrıldı. Birinci etabında 4 blok 180 daire olacak. Toplamda 11 bloktan oluşan konutların ikinci etabı 3 blok 150 daire, üçüncü etabı 4 blok 390 daireden oluşacak. Birinci etapta 9 katlı bloklar yer alacak. Bundan sonraki tüm projelerimizde konut proje alanlarında showroomlarımız olacak. Vatandaş sahip olacağı konutun özelliklerini ve kullanılan malzemeyi rahatlıkla görecek. Yıldız Konutları biraz daha lüks konutlar. Süs havuzları, yürüyüş parkurları var. Süs havuzlarını bundan sonraki tüm projelerimizde kullanacağız.”

AQUA PARK`A İHTİYAÇ YOKTU
Kalafat, Yıldız Konutları`nın yapılacağı alanda daha önce bir ‘Aqua Park`projesi yapılmak istendiğini hatırlatan basın mensuplarının gelecek tepkilerle ilgili sorularına “Kişiler neyi istiyorsa biz o yönde projeler yapıyoruz. O dönem Aqua Park`a talep yoktu ve yapılmadı. Ancak konutlara ihtiyaç var” şeklinde yanıt verdi. Yıldız Konutları`nın ilk etabının temellerinin iki ay sonra atılacağını söyleyen Kalafat, “ 5 banka ile anlaşma yaptık. artan taksitlerle ödeme, eşit taksitlerle ödeme, bir yıl ödemesiz olmak üzere toplam 16 çeşit ödeme şekli olacak. Vatandaşımızın isteğine göre bankalar ödeme şekilleri sunuyor” dedi.

İLÇELERE DE YAPILACAK
Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ise yaptığı konuşmada, Kent Konut`un Türkiye`de örnek olduğunu ve konut hamlesiyle öncülük yaptığını söyledi. Başkan Karaosmanoğlu, ilçelerde yapılacak konutlar için hazırlıklara başladıklarını da sözlerine ekledi. Konuşmaların ardından başkan Karaosmanoğlu ve genel sekreter Yazıcı ve Kent Konut Genel Müdürü Kalafat konutların yapılacağı araziyi basın mensuplarına gösterdi.

Yıldız Konutları 4 TİP DAİRE
Akarca`da yapılacak olan konutlarda daire tipleri 1+1-(72 metrekare), 2+1- (112 metrekare -126 metrekare), 3+1 (134 metrekare-144 metrekare- 130 metrekare-161 metrekare), 4+1 (187 metrekare) olarak farklı metrekareler de daireler mevcut. Yenikent`te yapılan İnci Evleri gibi nokta satış uygulanan Yıldız Konutları`ndan da ilk gelen en güzel daireyi seçecek. Yıldız Konutları`ndan daire sahibi olmak isteyenler anlaşmalı bankalar Kuveyttürk, Vakıfbank, ING Bank, T-bank, Anadolubank, Bankasya`ya 2.000 TL ön kayıt bedelini yatıracak. Bankalardan kredi çekenler daire bedelinin yüzde 20`si kadar peşinatı Kent Konut`a yatıracak.

Yıldız Konutları LÜKS ALANLAR
Satışa çıkan ve inşaat süresi 600 gün olan konutlarda açık ve kapalı otopark, site genelinde kameralı güvenlik sistemi 24 saat güvenliği, basketbol sahası, fitness ve aerobik salonu, site içi yürüme parkuru, çocuk parkları, seyir terasları, dinlenme alanları ve projeye uygun peyzaj düzenlemesi yapılacak.

Yıldız Konutları Satılık Daire

Yıldız Konutları Kiralık Daire

Yıldız Konutları 1+1 Satılık Daire

Yıldız Konutları 2+1 Satılık Daire

Yıldız Konutları 3+1 Satılık Daire

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

FACEBOOK Takip Edin

HAVA DURUMU


sonuclist
DOLAR 3,5996
EURO 4,0267
BIST 95.147
ALTIN 145,1478

EMLAK DANIŞMANLARI ARANIYOR

© 2014 Murat HAMZAOĞLU Tüm Hakları Saklıdır .
Yandex.Metrica
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle