Hoşgeldiniz  

DİKKAT! Yuvam Akarca’da Konut Fiyatları Eriyor

admin | 28 Şubat 2015 | Yuvam Akarca

 yuvam-akarca-fiyatlar-eriyor

DİKKAT! YUVAM AKARCA’DA KONUT FİYATLAR ERİYOR

İzmit’in bir dönem en popüler toplu alanlarından biri olan Yuvam Akarca şimdilerde duraklama dönemine girdi. Son 4 yıldır fiyatlar neredeyse aynı ve git gide tamamen dibe vuruyor

Yapım aşamasında Yahya Kaptan’a rakip gösterilen Yuvam Akarca Konutları bırakın rakip olmayı oturanların bile kaçmaya hazırlandığı konut bölgesi oldu. Konumu itibarıyla kaliteli bir alan olan Yuvam Akarca’da daire fiyatları dip yaptı bile denilebilir. Bunun nedenini en iyi bilenler de bölgede ikamet edenlerdir. Onlarda konut fiyatlarının istenilen seviyeye gelmemesinden şikayetçi ama şikayet etmek yetmez.

 

65 BİN TL’YE DAİRE VAR

Yuvam Akarca’da daire fiyatları dip yaptı dedik. Hatta son dört yıldır aynı seviyede kaldığını bile söyleyebiliriz. Biraz araştırma yapsanız 65.000 TL’ye 2+1 75 metrekare daire bulabilirsiniz. Zemin kat olmuş olması önemli değil, 75.000 TL’ye ara katlarda da daire bulabilirsiniz. Bizler bu değerleri çok da mantıklı bulmuyoruz. Gerek konumu, gerekse yaşayanların kalitesinden dolayı çok daha fazla değerli olması gerekiyor.

 

YAŞAM STANDARDI DÜŞÜK

Yuvam Akarca’da daire fiyatlarının prim yapmamasının sebebi bize göre yaşam standardının düşük olması. Yahya Kaptan’a alternatif olarak düşünülen bölgede hiçbir sosyal donatı, hiçbir aktivite, boş vakitleri değerlendirecek hiç bir şey yok. Hatta ellerinde olanları da bir bir alınıyor. Pazar alanları gibi. Sanki birileri bölgeyi yok etmeye çalışıyor. Eğer yaşam standardı yükselirse konut fiyatları istenilen seviyeye gelecektir.

 

FİYATLAR HER GÜN DÜŞÜYOR

Yuvam Akarca’da dairelere baktığınızda içi çok kaliteli yapılan, özenle hazırlanmış daireleri görebiliyorsunuz. Ama gel gör ki, içi full yapılan daire binanın dış etkenlerinden dolayı gerçek değerine ulaşamıyor. Konut alıcıları bu sebeplerden dolayı Yuvam Akarca’yı tercih etmiyor ve daire fiyatları da her geçen gün eriyor. Bölgede yaşayanlar bir an önce buna müdahale etmeleri gerekiyor.

 

OTURANLAR NE YAPIYOR?

Bizler dilimiz döndükçe Yuvam Akarca’daki konut durumunu anlatmaya çalıştık. Bunlar bilinen şeyler. Böyle olacağını konunun uzmanları hep söyledi. “Yuvam geriye gidiyor” diye ama ciddiye alınmadı. Şimdi bir şeyler yapılmalı ama ne? Bunu belirleyecek olan sizlersiniz. Değeri her geçen gün düşen konutlarınızın değerlerini yine sizler yükselteceksiniz. Ama sadece pazar alanına takılı kalmayın. Birçok noksanınız var. Bunun en başında “Birlik” olamayışınız var.

 

BİRLİK OLMAK GEREKİYOR

Gerçekten bölgeniz ve konutlarınızın değerinin artmasını istiyorsanız birlik olmak durumundasınız. Gördüğümüz kadarıyla bu birlik maalesef yok. Yönetimlerin iç çekişmeleri, kişisel çekişmeler Yuvam Akarca’yı bu hale getirdi. Bakın yanı başınızda Yıldız Konutları’nda daire fiyatları 1+1 dairelere 140.000 TL istiyorlar. Neden dairelerin içi çok mu kaliteli? Bizler çok daha kaliteli 3+1 Yuvam’da daireler biliyoruz. 80.000 TL satamıyorlar. Gelin sorunu kendi içinizde arayın. Bizden söylemesi!

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

FACEBOOK Takip Edin

HAVA DURUMU


sonuclist
DOLAR 3,5784
EURO 4,0113
BIST 95.147
ALTIN 144,5362

EMLAK DANIŞMANLARI ARANIYOR

© 2014 Murat HAMZAOĞLU Tüm Hakları Saklıdır .
Yandex.Metrica
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle