Hoşgeldiniz  

Yuvam Turgut Konutları’ndan ulaşım ve ilkokul şikayeti

admin | 19 Haziran 2016 | Bağçeşme, Manşet, Manşet Üst

Yuvam Turgut Konutları’ndan ulaşım ve ilkokul şikayeti

Kocaeli Gazetesi haberine göre Yuvam Turgut Konutları sakinler toplu taşıma araçlarının yeterli olmadığı ve ilköğretim okulunun olmayışından dolayı şikayetlerini dile getirdi. Yuvam Turgut Konutları Toplu Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Besim Özdemir bu sorunları Kocaeli Gazetesi üzerinden kamuoyuyla paylaştı. Kocaeli Gazetesi Bülent EKİNCİ’nin haberine göre…


yuvam-turgut-sorun

Yuvam Turgut sakinlerinin ulaşım sorunu var

Yuvam Turgut Konutları Toplu Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Besim Özdemir, bölgelerindeki ulaşım sıkıntısını dile getirerek, minibüslerin düzenli gelmediğini belirtti

Yuvam Turgut Konutları Toplu Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Besim Özdemir, ulaşımla ilgili sıkıntılarından bahsetti. Özdemir, “Bölgemizde ulaşım sorunu var. Minibüsler düzenli gelmiyor. Belediyenin hiçbir aracı bizim bölgemize çalışmıyor. 10 dakikada bir olması gereken normal araçlar bazen peş peşe geliyor, bazen hiç gelmiyor” diyerek ulaşımla alakalı sorunların vatandaşı mağdur ettiğini söyledi.

“ÇİLEDEN ÇIKIYORUZ”

Besim Özdemir, “11’Nolu belediye aracı Kent Konut’tan geçiyor, Yuvam’a girmeden dönüyor Biz bu aracın bizim bölgemize geçmesini istiyoruz. Bununla ilgili belediyeye başvurduk, ‘İleride değerlendireceğiz’ dediler. Belediyenin aracı düzenliyken halk otobüslerinin düzensiz olması bizi çileden çıkartıyor. Hele yaz geldiğinde yolcu yok diye araçlarımız 30 dakikada, 45 dakikada bir geçiyor” dedi.

“ACİL OKUL YAPILMASI KARARI ÇIKTI”

Özdemir, “Bizim bölgemizde 424 konut bulunuyor. Yeni yapılan konutlar ve yerleşim alanlarıyla birlikte 3 bin konutluk bir bölgede yaşıyoruz. Nüfusu kalabalık olan bu bölgemizde ciddi ulaşım sıkıntıları yaşıyoruz. Bunun yanı sıra bölgemizde bir ilkokul bulunmuyor. Milli Eğitime yaptırdığımız incelemede bölgeye acil okul yapılması kararı çıktı. Ancak herhangi bir girişim halen yok” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Kocaeli Gazetesi Bülent EKİNCİ HEBER LİNKİ…

Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

FACEBOOK Takip Edin

HAVA DURUMU


sonuclist
DOLAR 3,5681
EURO 3,9999
BIST 95.147
ALTIN 143,9286

EMLAK DANIŞMANLARI ARANIYOR

© 2014 Murat HAMZAOĞLU Tüm Hakları Saklıdır .
Yandex.Metrica
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle